Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku - AKTUALNOŚCI

Informacje

...

..

.

AKTUALNOŚCI

INFORMACJA DLA INTERESANTÓW

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
 W  LUTOMIERSKU JEST CZYNNY:

 

 W DNIACH 13-14 SIERPNIA 2020 ROKU (CZWARTEK - PIĄTEK) DO GODZINY 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Terminy składania wniosków 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku informuje, iż w bieżącym 2020 roku NIE SKŁADAMY wniosków na kontynuację wypłaty świadczenia 500+.

Jedynie w przypadku urodzenia dziecka, lub nabycia praw do opieki nad dzieckiem mamy prawo złożyć wniosek na 500+.

Zachęcamy do wglądu w informację o decyzji przyznającej 500+, gdzie dokładnie macie Państwo opisane terminy przyznania świadczenia wychowawczego obowiązujące w bieżącym oraz kolejnym okresie zasiłkowym.

W związku z powyższym przypominamy:

Świadczenie wychowawcze 500+

Aktualny okres świadczeniowy trwa od 01 lipca 2019 r. do 31 maja 2021r.

Przyjmowanie wniosków 500+ na okres świadczeniowy 2021/2022 rozpoczyna się:

- elektronicznych od dnia 01 lutego 2021 roku,

- papierowych od dnia 01 kwietnia 2021 roku.

 

 Terminy składania wniosków 300+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku informuje, iż w bieżącym 2020 roku wnioski na świadczenie DOBRY START składamy:

 • elektroniczne od dnia 01 lipca 2020 roku,

 • papierowe od dnia 01 sierpnia 2020 roku.

 

 

 

Otwarcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutomiersk

 

Informujemy, iż od poniedziałku (25 maja 2020 r.) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku jest otwarty dla interesantów. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku czynny w dotychczasowych godzinach pracy, przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku jest czynny w godzinach:

Poniedziałek: 7.30-16.30

Wtorek: 7.30-15.30

Środa: 7.30-15.30

Czwartek: 7.30-15.30

Piątek: 7.30-14.30

Interesantom w dalszym ciągu zaleca kontakt za pośrednictwem:

1) poczty tradycyjnej;

2) skrzynki podawczej-interesanci składają swoje wnioski, podania i inne dokumenty do specjalnie do tego przygotowanej i oznaczonej skrzynki podawczej umieszczonej w holu głównym Urzędu;

3) poczty elektronicznej za pomocą adresu: gopslutomiersk@wp.pl

4) kontaktu telefonicznego pod numerem (43) 6775011 oraz numerów do pracowników poszczególnych działów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, wprowadzamy do odwołania poniższe zasady bezpieczeństwa:

-wewnątrz budynku jednocześnie będzie mogła znajdować się ograniczona liczba osób.

- z uwagi na warunki organizacyjne – w tym samym czasie w jednym pokoju będzie mógł

przebywać tylko jeden interesant.

-każda osoba wchodząca do budynku, w którym znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku będzie musiała mieć środki ochrony osobistej w postaci maseczek.

-zalecamy również posiadanie jednorazowych rękawiczek. W korytarzu rozstawione zostały urządzenia z płynem do dezynfekcji rąk.

-pamiętajmy o zasadzie zachowania bezpiecznej odległości.

 

Wszystkie te kroki mają na uwadze troskę o zdrowie naszych interesantów oraz pracowników. Dziękujemy za wyrozumiałość.

  

INFORMACJA DLA INTERESANTÓW

 GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
 W  LUTOMIERSKU

JEST CZYNNY DO ODWOŁANIA W GODZINACH:
Poniedziałek - 7:30 - 15:00
Wtorek -  7:30 - 14:30
Środa  -  7:30 - 14:30
Czwartek- 7:30 - 14:30
Piątek - 7:30 - 13:00

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zarządzenie Wójta Gminy Lutomiersk w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad postępowania obowiązujących na terenie Gminy Lutomiersk, w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa COVID-19 

 Zarządzenie Wójta Gminy Lutomiersk w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad postępowania obowiązujących na terenie Gminy Lutomiersk, w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa COVID-19

Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID – 19, mając na względzie nasilające się ryzyko zachorowań, w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Lutomiersk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku zawiesza dystrybucję paczek żywnościowych w ramach PO PŻ PODPROGRAM 2019 ustaloną na 1 - 2 kwietnia 2020 r. do odwołania.

Bieżące informacje dotyczące wydawania paczek żywnościowych na terenie Gminy Lutomiersk będą podawane na stronie internetowej www.lutomiersk.info, www.gops.lutomiersk.pl oraz dostępne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lutomiersku, nr tel. 43 677 50 11 wew. 211,139.

 

To już ostatnia chwila, aby otrzymać 500+ z wyrównaniem od 1 lipca.

 

Pamiętaj o złożeniu wniosku o 500+ oraz 300+

Przypominamy, że z dniem 30 września kończy się wypłata świadczenia wychowawczego przyznanego jeszcze w ubiegłym roku. Oznacza to, że warunkiem kontynuacji wypłaty tzw. 500+ na kolejny okres jest złożenie nowego wniosku. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców i opiekunów, którzy do tej pory nie złożyli wniosku do ubiegania się o te świadczenie.

Osoby, które po 1 lipca br. złożyły wniosek wyłącznie na  pierwsze dziecko, a nie uwzględniły w nim pozostałych niepełnoletnich dzieci, otrzymujących świadczenie jeszcze do końca września, powinny pamiętać o złożeniu wniosku również na te dzieci.

UWAGA

Warunkiem otrzymania wyrównania świadczenia na dzieci, które nie otrzymywały świadczenia przed 1 lipca br., jest złożenie wniosku do 30 września. Natomiast w przypadku dzieci, które mają przyznane świadczenie do końca września br., wniosek należy złożyć do 30 października.

Przy okazji pragniemy przypomnieć o możliwości skorzystania ze świadczenia  „Dobry start”, czyli jednorazowej wypłaty w wysokości 300 zł, przysługującej na każde uczące się dziecko. Podobnie, jak w przypadku 500+, świadczenie przysługuje bez względu na osiągany dochód. Wnioski o tzw. 300+ można składać do 30 listopada.

 

Złożyłeś wniosek o 500+?

Zrób to do końca września, a otrzymasz wyrównanie od lipca!

Osobom, które do tej pory nie złożyły wniosków o 500+ przypominamy, że warunkiem otrzymania świadczenia na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, jest złożenie wniosku do 30 września. Można to zrobić przez internet lub osobiście, odwiedzając Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku.

To już ostatnia chwila, aby otrzymać 500+ z wyrównaniem od 1 lipca.

Przypomnijmy, że od 1 lipca br. świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny. Do końca czerwca świadczenie przysługiwało na pierwsze lub jedyne dziecko, tylko jeśli rodzina spełniła kryterium dochodowe.

Ważną informację jest to, że rodzic lub opiekun składa jeden wniosek na wszystkie dzieci. Od 1 lipca zostanie przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie jest wypłacane 500+), natomiast od 1 października na pozostałe dzieci (na które 500+ jest przyznane do końca września).

Osoby ubiegające się o 500+ mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Wnioski on-line to zdecydowanie najprostsza i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodów członków rodziny.

Wniosek przez bankowość elektroniczną w 3 krokach:

 1. Przygotuj:

 • dowód osobisty,

 • adres e-mail,

 • dane dzieci, które z Tobą mieszkają oraz pozostają na Twoim utrzymaniu (imię, nazwisko, PESEL).

 1. Wypełnij i wyślij wniosek:

 • wniosek składa się z kilku prostych kroków, a wiele informacji jest automatycznie podstawianych. Pamiętaj, aby je zweryfikować!

 • Złożony wniosek zostanie automatycznie przekazany do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutomiersku, a Ty otrzymasz na wskazany we wniosku e-mail Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

 1. Czekaj na informację:

 • kiedy Twój wniosek zostanie zarejestrowany przez pracowników Ośrodka, otrzymasz wiadomość e-mail potwierdzającą ten fakt,

 • informacja o przyznaniu świadczenia zostanie wysłana na wskazany we wniosku adres e-mail,

 • wypłata świadczenia nastąpi na rachunek wskazany we wniosku.

Wnioski w formie papierowej można składać w siedzibie Ośrodka.

 

Wnioski o 500+ dla niepełnosprawnych w ZUS i KRUS

Od 2 września przyjmowanie są wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli tzw. 500+ dla niepełnosprawnych. Ważna informacja – zadanie nie jest realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku.

Wnioski o 500+ dla niepełnosprawnych należy składać do organów wypłacających świadczenia emerytalno-rentowe (np. ZUS i KRUS).
W przypadku osób niepobierających świadczeń emerytalno-rentowych oraz otrzymujących zasiłki z pomocy społecznej wnioski składane są do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania świadczenia uzupełniającego dostępne są m. in. na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS udostępnił również formularz wniosku.

UWAGA!

Zgodnie z informacją ZUS pomoc przy wypełnianiu wniosku można uzyskać we wszystkich placówkach Zakładu na salach obsługi klientów – w godzinach otwarcia sal oraz w Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00.

 

Artykuły

 • ZAWIADOMIENIE

  INFORMACJA DLA INTERESANTÓW

  GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
   W  LUTOMIERSKU JEST CZYNNY:

  - W DNIU 10 SIERPNIA 2020 ROKU (PONIEDZIAŁEK) DO GODZINY 15.00.

  - W DNIU 11 SIERPNIA 2020 ROKU (WTOREK) DO GODZINY 14.00.

  - W DNIU 12 SIERPNIA 2020 ROKU (ŚRODA) DO GODZINY 14.00.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: ZAWIADOMIENIE
 • ZAWIADOMIENIE

   

  ZAWIADOMIENIE

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku informuje, że osoby i rodziny z terenu Gminy Lutomiersk, które zgłosiły się po skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2019, proszone są o odbiór artykułów spożywczych w dniach :

  22 – 26 CZERWCA 2020 R.

  (PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK)

  W GODZ. 9.00 - 14.00

  Harmonogram wydań żywności dla poszczególnych osób i rodzin jest taki sam jak w miesiącu maju br.

  Kontakt telefoniczny 43 677 50 11 wew. 211.

  Żywność przekazywana będzie bezpłatnie w Lutomiersku Pl. Jana Pawła II 12 (wejście od podwórka).

  WAŻNE!!!

  Osoby chore, kaszlące, kichające i gorączkujące, które źle się czują, proszone są o pozostanie w domach i upoważnienie do odbioru paczki żywnościowej zdrowego członka rodziny, sąsiada lub inną osobę.

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z programu PO PŻ oraz osób wydających paczki żywnościowe, prosimy o rozwagę i przestrzeganie zasad higieny ( zachowanie odległości, zasłanianie nosa i ust).

  Czytaj Więcej o: ZAWIADOMIENIE

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2018-12-31 08:51:47przez:
Opublikowano:2018-12-31 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku
Odwiedziny:13517

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.