Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku - AKTUALNOŚCI

Informacje

...

..

.

AKTUALNOŚCI

Artykuły

 • Informacja dla osób, które przyjęły uchodźców z Ukrainy i zapewniły im zakwaterowanie i wyżywienie

   

   

  Informujemy mieszkańców Gminy Lutomiersk, że wnioski o świadczenie pieniężne przysługujące z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, które przysługuje każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, która zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. w wysokość kwotę 40 zł za osobę dziennie można pobrać oraz złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lutomiersku, plac Jana Pawła II Nr 12, telefon. 43 677 50 11 wew.139, 211.

   

   

  Świadczenie jest przyznawane na podstawie złożonego wniosku, za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60 dni i jest wypłacane z dołu. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres wypłaty świadczenia, za zgodą wojewody, może zostać przedłużony.

   

  Wniosek jest rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia jego złożenia.

   

  Ośrodek może uzależnić przyznanie lub wypłatę świadczenia od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia.

   

  Świadczenie nie przysługuje, jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi lub gdy we wniosku podano nieprawdę.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Czytaj Więcej o: Informacja dla osób, które przyjęły uchodźców z Ukrainy i zapewniły im zakwaterowanie i wyżywienie